0
X
X
Ваше замовлення
0
Разом:
0 грн
Оформити замовлення

Як зробити навчальні палички

Сьогодні уміння тримати палички для суші не менш важливе, ніж навички поводження із ножем та виделкою в європейському ресторані. Якщо ви ще не зовсім освоїли цю науку, вам можуть знадобитися навчальні палички для суші. Таке навчання можна пройти в домашніх умовах, використовуючи матеріали, які завжди є під рукою.

Чому японці користуються паличками

Європейцям може здаватися дивним, навіщо японці все ще користуються паличками замість звичних нам столового приладдя. Але палички поширені не лише в Японії, але й у Китаї, Кореї та інших країнах Азії. Навряд чи мільярди людей можуть помилятися у своєму виборі.

Існує кілька причин використання паличок:

 • дотримання історичних традицій;
 • продукти в японських стравах подрібнюються, тому їх зручніше споживати
 • паличками;
 • при виготовленні паличок використовуються натуральні матеріали;
 • використовуючи палички, людина їсть меншими порціями та має можливість
 • ретельно пережовувати їжу;
 • палички займають менше місця, ніж європейські столові прибори.

Результати досліджень доводять, що користування паличками сприяє тренуванню більше як 30 м’язів та суглобів, що є корисним для їх здоров’я.

Японські діти вчаться користуватися паличками з раннього дитинства. Спостереження показують, що такі вправляння корисні для розвитку дрібної моторики руки та для психологічного і інтелектуального розвитку дитини.

Як правильно тримати палички

Правил по правильному використанню паличок не так вже й багато. Наведемо приклади найбільш важливих серед них:

 • підмізинний палець та мізинчик слід тримати стиснутими разом, а великий та вказівний потрібно витягнути вперед;
 • нижню паличку (хасі) тримають в заглибленні між великим пальцем та кистю руки;
 • другу хасі тримають середнім та вказівним пальцем, притримуючи великим на зразок тримання ручки під час письма;
 • руку під час споживання їжі не слід напружувати;
 • після їжі палички кладуть на спеціальну підставку – хасіокі;
 • не можна передавати їжу паличками своїм сусідам за столом, це можуть дозволити собі лише закохані або батьки з дітьми.

Навчальні палички

Зараз ми розглянемо, як зробити навчальні палички для суші в домашніх умовах. Японці використовують подібні методи для навчання дітей, але вони можуть бути застосовані і в дорослому віці. Навчальні палички можна навіть придбати у магазині, але їх дуже легко виготовити власноруч.

Перший спосіб

Для тренування знадобляться палички, гумка для волосся та серветка. Серветку складають для утворення валика, який потім кладуть між паличками та закріплюють з допомогою гумки. Навчальний «пристрій» готовий. Замість серветки можна взяти невеличкий шматочок дерева.

Другий спосіб

Замість серветки та резинки вам знадобляться прищіпки, якими господині користуються для розвішування випраної білизни. Із прищіпки виймають металевий затискач, який розміщують між паличками. З його допомогою користуватися японським приладдям буде набагато легше. Замість прищіпок можуть бути використані затискачі із пазами, куди вставляють палички.

Існує думка, що для формування корисної навички знадобиться не менше, ніж тисяча повторень тих самих рухів. Сподіваємося, що для того, щоб навчитися вправно користуватися паличками, як справжній японець, вам знадобиться небагато часу. Бажаємо успіху, замовляйте суші і насолоджуйтеся японськими рибними делікатесами!